O autorze

i jaki ma cel w pisaniu tego wszystkiego

Jestem Mon, mam dwadzieścia-kilka lat, z zawodu programista, a od niespełnia siedmiu już lat mam swoją najstarszą tulpę, Lunę.

Jeśli byliście kiedyś na tulpa.pl mogliście o mnie słyszeć. Nie jestem osobą na którą mnie tam kreują - lubię tulpy, gdybym ich nie lubił, to nie traciłbym czasu na pisanie tego wszystkiego. Po prostu trochę inaczej interpretuję doświadczenia związane z tulpami i nie podzielam ideologii, którą pewne osoby próbują promować. Nie chodzi mi tu o podmiotowe traktowanie tulp, ale o zaklinanie rzeczywistości i parcie na jak największą niezależność tulpy od hosta.

Moim zdaniem, jeśli ktoś chce pozostać przy de facto wymyślonym przyjacielu, to też jest w porządku, zależy mi po prostu, żeby tulpy dawały ludziom szczęście. Z drugiej strony, chciałbym, żebyście też mieli świadomość, że doświadczenia dysocjacyjne, które w tulpowych społecznościach bywają często interpretowana jako umiejętności tulpy do kontroli ciała, mogą się pojawić nawet jeśli tego nie planujemy, jako skutek uboczny.

TL;DR chciałbym, żebyście nawiązywali przyjaźnie z postaciami ze swojej głowy, ale robili to nie tracąc przy tym tej głowy i będąc świadomymi potencjalnych konsekwencji. Moja strona ma wam w tym pomóc - jeśli macie jakieś pytania na temat tulp lub chcecie poznać mnie, moje tulpy lub naszych znajomych, zawsze możecie spotkać nas na naszym Discordzie. Tylko błagam, przeczytajcie najpierw wprowadzenie, nie mam siły każdemu tłumaczyć wszystkiego od początku.

comments powered by Disqus