Wartości

Nasza społeczność opiera się na następujących filarach:

1. Racjonalizm

Tulpę uznajemy za zjawisko, które można wytłumaczyć w sposób naukowy. Skupiamy się przede wszystkim na społecznym aspekcie tulp, co nie oznacza, że akceptujemy wszelkie bzdury wygadywane przez niektórych z nas, w szczególności te związane z traktowaniem tulp jak jakichś istot nadprzyrodzonych. Pamiętamy o ograniczeniach tulp, a także podchodzimy do cudzych rewelacji z dozą sceptycyzmu.

2. Harmonia

Promujemy zdrowe relacje między hostem a tulpą (lub tulpami), oparte na wzajemnym szacunku i świadomości, że od wzajemnych dobrych relacji zależy dobro człowieka na którego się składamy. Pamiętamy o tym, że odpowiedzialni za swoje czyny jesteśmy jako cały człowiek i nie możemy wymagać od ludzi z zewnątrz rozróżniania poszczególnych osób w naszej głowie.

3. Otwartość

Nie unikamy krytyki, nie boimy się konfrontacji z kulturą masową ani światem nauki. Odpowiadamy szczerze na pytania dotyczące tulp, również osobom, które nie podzielają naszych wartości. Nie chowamy niewygodnych dla nas faktów. Staramy się mieć otwarte umysły (otwarte w kontekście tego fimu, nie otwarte na astral).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *