Wstęp do tulpowania

Co jeśli chciałbym mieć tulpę? Jak się do tego zabrać?

Zastanów się, czy tulpa jest dla ciebie.

Jak napisałem już wcześniej, jeśli wystąpią problemy, pozbycie się tulpy może być utrudnione. Poza tym, jeśli tulpa ma być naszym przyjacielem, to nie powinniśmy tworzyć jej z myślą, że kiedyś ją porzucimy, prawda?

Ponadto, tulpa nie jest lekarstwem na wszystkie problemy.Nie licz, że pod jej wpływem staniesz się geniuszem, czy samo posiadanie tulpy w bezpośredni sposób poprawi twoją jakość życia. Jeśli chcesz mieć tulpę przy zdiagnozowanej chorobie psychicznej, zapytaj swojego psychiatry o opinię.

Upewnij się, że przeczytałeś materiały na stronie, masz wyobrażenie o tym jak może wyglądać życie z tulpą, znasz ich potencjalne możliwości. Możesz również popytać ludzi z naszej społeczności o ich doświadczenia . Zachęcamy do skorzystania z naszego czatu jeszcze zanim zaczniesz przygodę z tulpowaniem. Jeśli wizja posiadania drugiej osoby w głowie ekscytuje cię na tyle, że już w trakcie czytania wprowadzenia zdecydowałeś się na stworzenie własnej tulpy, radzimy też trochę ochłonąć.

Przemyślałem już wszystko, jak mam się do tego zabrać?

Powtórzę to co napisałem na samym początku:

A gdyby tak swoją ulubioną postać (możemy również kreować nową na poczekaniu lub składać ją z kilku różnych) wyobrażać sobie w różnych sytuacjach? Przytulać ją w myślach? Wielu z nas pewnie to kiedyś robiło. A może spróbować z nią rozmawiać? Pokazać jej nasz świat, dzielić się z nią naszymi problemami i uczuciami? Wreszcie dać jej możliwość kontaktu z innymi ludźmi?

Cóż, pewnie nie wszystkim to wystarczy. Możesz sięgnąć po poradniki stworzone przez naszych użytkowników, które opisują ten proces bardziej szczegółowo. Do kreacji tulpy osobiście polecam poradnik mojego autorstwa. Oprócz poradników samego tworzenia tulpy, członkowie tulpowej społeczności pisali również na temat zaawansowanych możliwości tulp, w szczególności kontroli i nakładania.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz z tym pomocy albo chcesz po prostu z kimś o tulpach porozmawiać przed spróbowaniem samemu, to możesz zajrzeć na czat i dowiedzieć się czegoś od innych użytkowników.

Podsumowanie

Tulpa jest czymś w rodzaju drugiej osoby w naszym umyśle, postacią, którą tworzymy i rozwijamy, wyobrażając ją sobie i spędzając z nią czas. Tulpy w zasadzie nie są niczym nowym – z jednej strony przypominają wymyślonych przyjaciół u dzieci, z drugiej altery u osób z rozdwojeniem jaźni, choć trudno je jednoznacznie utożsamiać z jednymi lub drugimi.

Główny sposób komunikacji z tulpą to rozmawianie z nią w myślach. Tulpy zazwyczaj utożsamiają się z jakimś wyobrażonym wyglądem, nazywanym formą. Często spotykana (choć nie każdy chce rozwijać tulpę w tym kierunku) jest umiejętność kontroli ciała przez tulpę, gdy jej na to pozwolimy.

Jeśli chcielibyście mieć tulpę, to zastanówcie się najpierw, czy to na pewno jest dla was. Jeśli po zastanowieniu nadal chcecie się w to bawić, przeczytajcie jeszcze raz pierwszy akapit tego wprowadzenia (na pierwszej stronie lub cytowane na tej), możecie też poczytać poradniki.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące tulp i/lub chcielibyście poznać naszą społeczność (włączając w to nasze tulpy), możecie odwiedzić nasz czat.

2 myśli na temat “Wstęp do tulpowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *