Dobra zmiana

i czemu w ogóle to piszę?

Kolejne wakacje, w które mam chwilę czasu i kolejny raz odbudowuję naszą stronę… Parę razy już to robiłem. Czy to znaczy, że nie potrafię napisać raz a dobrze dobrych materiałów dla początkujących?

W sumie to tak. Bo kto potrafi? Serio, im więcej lat już w tym temacie siedzę, tym większe mam wrażenie, że te poradniki których wszędzie pełno, raczej nie są zbyt dużą pomocą w usłyszeniu tulpy. Mam od jakiegoś czasu wrażenie, że te wszystkie złote rady, jakich chcemy początkującym użytkownikom udzielić, nie mają istotnego wpływu na to jak szybko (i czy w ogóle) uda im się usłyszeć tulpę. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to raczej kwestia indywidualnych predyspozycji niż wkładanego wysiłku i nie mamy większego wpływu na to czy w ogóle usłyszymy i ile czasu nam to zajmie.

Tym razem dużo bardziej starałem się przedstawić temat zrozumiale niż obiektywnie i szczegółowo. Sporo tego co chcę wam przekazać to moje własne przemyślenia, które na chwilę obecną uważam za bardziej trafne niż “druga osoba w głowie, zdolna do pełnej niezależności, gdyby nie ciało”. One zmieniały się i mogą się zmienić w przyszłości. Zmiana jest oczywiście przyznaniem się do wcześniejszych błędów. Jednak ciężko oczekiwać, że w temacie w najlepszym razie paranaukowym błędy nie były przez nas popełniane. Były i nadal są. Można w nich trwać lub z nich wychodzić, osobiście wolę drugą możliwość.

Niestety, trochę zapuściłem stronę i skończyło się na tym, że zamiast wprowadzać w niej ewolucyjne zmiany, w zasadzie wymieniam ją po roku na nową. Mam nadzieję, że tym razem będzie z tym lepiej, zobaczymy ;)

 
comments powered by Disqus