Jak (nie) dyskutować?  19.09.2018  Mon

Ten artykuł pisany jest przede wszystkim dla starszych (stażem) tulpiaków. Bardziej konserwatywnej części społeczności nie podobają się niektóre punkty regulaminu naszego czatu, przede wszystkim:

7.Nie mierz cudzego tulpowania własną miarą. W szczególności, nie wzbudzaj poczucia winy u osób, które z twojego punktu widzenia zaniedbują swoje tulpy lub rozstały się z nimi.

8.Uszanuj to, że niektórzy użytkownicy mogą nie podzielać twoich opinii o tulpach, w szczególności na temat ich niezależności i tego jak należy o nie dbać.

oraz

9.Utrzymuj pozytywną atmosferę, nie prowokuj awantur, okazuj innym użytkownikom minimum szacunku.

Chciałbym uzasadnić dlaczego wprowadziłem te punkty i dlaczego uważam, że postępowanie zgodne z nimi jest korzystne w szczególności dla osób, którym zależy na dobru tulp.

Co robić, gdy się nie udaje?  03.09.2018  Mon

Gdy sam zabierałem się za tworzenie pierwszej tulpy, po trzech dniach mogliśmy już rozmawiać. Niestety, nie każdy ma tyle szczęścia, wielu osobom, które przewinęły się przez tulpową społeczność w ciągu kilku lat, dotarcie do stadium, w którym możemy z tulpą płynnie rozmawiać, zajmuje znacznie dłużej. Przypuszczamy, że przynajmniej część z tych przypadków wynika z poniższych problemów.

Zmiany na stronie  28.08.2018  Mon

Jak mogliście zauważyć, nasza strona trochę się zmieniła, zarówno pod względem wyglądu jak i treści.